Historia budynku

Villa powstała w roku 1938 dla Bolesława Romańskiego, dyrektora gdyńskiego oddziału firmy Schenker S.A. Autorem projektu był architekt Jerzy Müller, który w dużej mierze przyczynił się do propagowania stylu modernistycznego w  naszym mieście, będącego po dzień dzisiejszy wizytówką Gdyni.

Aktualnie miłośnicy historii architektury, mogą brać udział w wycieczkach, szklakiem gdyńskiego modernizmu, do którego zalicza się również budynek przy Kasztelańskiej 8. Cechami podstawowymi tego nurtu była funkcjonalność, prostota, nowoczesne rozwiązania technologiczne. Bryła budynku była przyjazna człowiekowi, nierzadko inspirowana wyglądem statków i ich elementów, takich jak mostek kapitański, czy okrągłe okna lub fasady budynków.

METAMORFOZA

W roku 2017 villa Romańskiego przeszła gruntowną modernizację, zyskując nowy wygląd, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. W budynku powstało 5 komfortowych apartamentów przeznaczonych na wynajem. Wnętrza - zaprojektowane przez architektkę wnętrz Martynę Szulist - są nowoczesne, minimalistyczne z lekką nutką artyzmu w postaci wielkich, abstrakcyjnych obrazów, które zdobią każde mieszkanie. Utrzymane w podobnej kolorystyce, tworzą spójną całość, która ma sprawiać, że Nasi Goście poczują się tu wyjątkowo. Zapraszamy serdecznie!